Tag Archives: úszás

Úszás: vízi sport. A sporthíreken belül számtalan magyar sikerről tudunk az úszás kapcsán beszámolni!

Senánszky Petra második világcsúcsa és aranyérme

Az uszonyos gyorsúszás 50 méteres fináléjában Senánszky Petra világcsúccsal nyert Senánszky Petra és a többi magyar versenyző sikerei Az MTI tájékoztatása szerint Senánszky Petra csütörtökön 47.27 másodperces világrekorddal nyerte meg az – egyenlőre még nem olimpiai sportág – 100 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét, míg ugyanebben a számban Varga Krisztina a harmadik lett. A tájékozódási búvárúszóknál… Olvasd tovább »

Hosszú Katinka kétszeres világbajnok

Jól szerepelt az egész magyar úszócsapat a világbajnokságon, de Katinka kiemelkedőt alkotott a két vegyesúszó aranyával. Hosszú Katinka a legeredményesebb magyar úszó Barcelonában minden idők egyik legsikeresebb vizes világbajnokságát zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban vasárnap, ahol a versenyzők összesen öt érmet – három aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot – szereztek, emellett hét… Olvasd tovább »