Euro 2016: Lengyelország, Wales és Portugália a legjobb nyolc között

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szombati nyolcaddöntőiben Lengyelország, Wales és Portugália diadalmaskodott, így ők már a legjobb nyolc közé jutottak a kontinenstornán. Az első mérkőzésen született az EB eddigi legszebb gólja, a kiesett Svájc válogatottjából Shaqiri szerezte.

Lássuk dióhéjban a nap mérkőzéseit!

A Lengyelország-Svájc első félidejében Grosicki sprintelt a labdával az oldalvonal mellett, szép szólóját és beadását követően a középen érkező Blaszczykowski a hálóba lőtt, így a lengyelek szerezték meg a vezetést. A 82. percben született az EB eddigi legszebb gólja! Egy svájci beadás után a labda Derdiyokról csapattársa, Xherdan Shaqiri elé pattant, aki a tizenhatos vonaláról úgy lőtt félfordulatból, ollózó mozdulattal a kapuba, hogy a labda a kapufáról pattant a hálóba.

Az első mérkőzés a legjobb nyolc között mindjárt hosszabbítást hozott és mivel akkor sem jutottak dűlőre a csapatok, következtek a tizenegyesek, melyben Lengyelország válogatottja bizonyult jobbnak.

Mark Clattenburg játékvezető a kezdés előtt a térfélválasztáshoz feldobta a pénzérmét, majd meglepetten nézte a csapatkapitányokkal együtt, hogy a pénzérme élére esett! Már akkor sejteni lehetett: ennek döntetlen lesz a vége!

Lengyelország-Svájc 1-1, tizenegyesekkel: 5-4

gólszerzők: Blaszczykowski (39.), illetve Shaqiri (82.)

Wales egy viszonylag eseménytelen mérkőzésen a csapat világsztárjának köszönhetően jutott a legjobb nyolc együttes közé. Gareth Bale húzott el a bal szélen, belőtte a kapu elé a labdát, a középen Robson-Kalu elől tisztázni igyekvő McAuley pedig a saját kapujába passzolt (1-0).

Wales ellenfele a negyeddöntőben a Magyarország-Belgium párharc győztese lesz majd.

Wales – Észak-Írország 1-0

gólszerző: McAuley (75., öngól)

Portugália a hosszabbításban szerezte meg a győzelmet és jutott a legjobb nyolc válogatott közé az EB-n. Ronaldo ezúttal nem szerzett gólt, ám a győztes találat aktív részese volt. A portugálok saját kapujuk előtt megszereztek egy kipattanó labdát, gyors ellentámadásuk végén Cristiano Ronaldo lövését Danijel Subasic kiütötte, de Ricardo Quaresma a hálóba fejelt (1-0).

A találkozó negyedik játékvezetője Kassai Viktor volt.

Portugália következő ellenfele Lengyelország lesz a negyeddöntőben.

Portugália-Horvátország 1-0

gólszerző: Quaresma (117.)