Hamilton megint a végéről indul!

Kigyulladt Lewis Hamilton autója, nem tudott mért kört teljesíteni a 29. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, ezért a 11. sorból indul a vasárnapi futamon! Az időmérő részletei, rajtsorrend.

Betolják a boxutcába Lewis Hamilton, a Mercedes csapat brit versenyzőjének autóját, miután az első szakaszban kigyulladt a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésén a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án.

A világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a 29. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését.

A 29 éves Rosbergnek ez pályafutása tizedik, idén pedig a hatodik pole pozíciója, s azzal, hogy Hamilton csak a rajtrács végéről kezdheti majd meg a futamot, óriási esélye nyílt arra, hogy növelje az előnyét az összetettben brit riválisával szemben.

Az időmérőn a négyszeres világbajnok, címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull) lett a második, Valtteri Bottas, a Williams finn versenyzője pedig a harmadik.

Hungaroring: a szombati időmérő edzés részletei

Az edzés előtt gyülekezni kezdtek a sötét felhők a Hungaroring felett, az eső azonban csak a kvalifikáció befejező, harmadik része elején kezdett el esni. Az első szakaszban, néhány perc után a magyar futam egyik nagy esélyese, a Mogyoródon korábban már négyszer győztes, most mindhárom szabadedzésen első Hamilton feladta a kvalifikációt, autója ugyanis lángra lobbant. A 29 éves versenyző időben ki tudott szállni a Mercedesből, amelynek a hátsó részén égő tüzet a pálya műszaki személyzete oltotta el a boxutca bejáratánál. Hamiltonon kívül még egy korábbi világbajnok, a 2007-ben diadalmaskodó Kimi Räikkönen (Ferrari) is búcsúzott, az utolsó pillanatban ugyanis a francia Jules Bianchi (Marussia) gyorsabb kört teljesített, mint ő, kiejtve ezzel a rutinos finn versenyzőt.

A világbajnoki pontversenyben vezető, az időmérő edzésen győztes Nico Rosberg, a Mercedes csapat német versenyzője (k), a második helyezett Sebastian Vettel, a Red Bull csapat német versenyzője (b) és a harmadik helyen végzett Valtteri Bottas, a Williams csapat finn versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésének végén a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án.
A világbajnoki pontversenyben vezető, az időmérő edzésen győztes Nico Rosberg, a Mercedes csapat német versenyzője, a második helyezett Sebastian Vettel, a Red Bull csapat német versenyzője és a harmadik helyen végzett Valtteri Bottas, a Williams csapat finn versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíj időmérő edzésének végén a mogyoródi Hungaroringen 2014. július 26-án.

A zárószakasz elején rövid idő alatt nagyobb mennyiségű eső hullott a pályára, Kevin Magnussen, a McLaren dán pilótája pedig a nedves aszfalton nem tudott megfelelően fékezni, az első kanyarnál szinte lassulás nélkül a gumifalba vágódott. A versenyző sérülés nélkül megúszta az esetet, de a műszaki mentés idejére, néhány percre félbe kellett szakítani az időmérőt, amely aztán zökkenőmentesen fejeződött be.
A futam vasárnap 14 órakor kezdődik Mogyoródon.