Női kézilabda VB: Magyarország-Japán 31:21

A dániai női kézilabda világbajnokságon a magyar csapat az utolsó csoport-meccsén végig vezetve 31:21-re legyőzte Japán válogatottját és várhatja a nyolcaddöntős ellenfelét.

Németh András szövetségi kapitány együttese a péntek délutáni találkozón szinte végig fölényben játszott, az ellenfélnek csak fellángolásai voltak. A pihenőre 17-11-gyel vonultak el a csapatok, és a folytatásban sem volt izgulni való.

A magyarok vasárnap vagy hétfőn játszanak a nyolcaddöntőben, s az is csak később derül ki, hogy melyik válogatottal.
Az olimpiai kvótaszerzés szempontjából a nyolcaddöntőnek van a legnagyobb jelentősége, ugyanis a győztes egészen biztosan részt vehet majd márciusban kvalifikációs tornán.

Női kézilabda VB A csoport (Herning)

Magyarország-Japán 31-21 (17-11)

Az első három percben a japánoknál volt az előny, utána viszont érvényesült a papírforma. Felpörgött a magyar csapat, emberelőnyt harcolt ki, és a 8. percre 6-2-re ellépett. Az ázsiai gárda szakvezetője időt kért, de nem volt ellenszere a sokkal erősebb és magasabb magyarokkal szemben. Átlagban minden japán gólra hárommal válaszolt a Németh-csapat. Ez az arány akkor romlott le, amikor a kapitány a biztos vezetés tudatában időt kért, majd több poszton cserélt.

Triscsuk büntetőt rontott, a japánok pedig egymás után háromszor találtak be az amúgy jól védő Kissnek, s végül – noha 16-7-nél volt már kilencgólos is az előny – 17-11 lett az állás a szünetre.
A folytatásban beállt a 198 centiméteres Planéta, aki minden ellenfelénél két-három fejjel magasabb volt, így könnyedén került helyzetbe. A 43. percben, 23-13-nál kétszámjegyűre nőtt a különbség, ekkor a japán szövetségi kapitány időt kért, hogy rendezze a sorokat.
A záró tíz percben mindenki játéklehetőséget kapott.Triscsuk Krisztina, valamint a japán Macamura Anri és Hara Nozomi a 22. női kézilabda világbajnokság A csoportjában vívott Magyarország - Japán mérkőzésen

A sikerrel jelenleg az élen áll csoportjában a magyar csapat, ám ha Montenegró pontot szerez este a dánok ellen, akkor a második helyen végez a hatosban.