Budapest: sorozat rablókat fogtak el a rendőrök

Rendőrségi hír: Fegyverrel, vagy annak látszó egyéb tárggyal kényszerítették a dolgozókat több ízben a bevétel átadására a sorozat rablók. A rablásokat minden esetben a fővárosban követték el. A budapesti rendőrök elfogták azt a két férfit, akik 2013. szeptember és október hónapokban összesen négy pénzintézetet és egy cipőüzletet raboltak ki. Bemutatjuk az elfogásról készült videót.
Forrás: police.hu | 2013. október 31.

Pilisszentkereszti és erdőkertesi rablók fosztogattak Budapesten

Rabló a rendőrségen
Rabló a rendőrségen
Pilisszentkereszti és erdőkertesi rablók fosztogattak Budapesten
Kép: police.hu | 2013. október 31.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztály Rablási Osztálya fegyveresen elkövetett rablás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást ismeretlen tettesek ellen, akik megalapozottan gyanúsíthatók azzal, hogy 2013. szeptember 21. és 2013. október 15. között több pénzintézet és egy cipőbolt alkalmazottait a bevétel átadására kényszerítették.

Bűnlajstrom

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint S. László 44 éves pilisszentkereszti és M. Ferenc 21 éves erdőkertesi lakosok 2013. szeptember 21-én a Budapest XII., Magyar Jakobinusok terén lévő cipőboltban, 2013. szeptember 24-én a Budapest V., Kálvin téren, 2013. október 9-én a Budapest XIII., Béke úton, 2013. október 11-én a Budapest XI., Törökugrató utcában és 2013. október 15-én a Budapest XXII., Nagytétényi úton található pénzintézetekben fegyverrel vagy annak utánzatával az ott dolgozókat a bevétel átadására kényszerítették.

S. László 2013. október 29-én 9 óra körüli időben a Budapest II., Hidegkúti úton lévő egyik pénzintézetbe akart bejutni rablási szándékkal, de az alkalmazottak nem engedték be, mert arcát napszemüveggel és sállal takarta el. M. Ferenc ez idő alatt a II. kerület Párás utcában, gépkocsiban ülve várta társát.

A két férfit a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztály Rablási Osztály nyomozói a cselekményt követő néhány percen belül a helyszín közelében elfogták, majd előállították.

Rablók elfogása. Budapest II., Hidegkúti úton lévő egyik pénzintézet lett volna a következő rablás helyszine
Rablók elfogása
Budapest II., Hidegkúti úton lévő egyik pénzintézet lett volna a következő rablás helyszíne
Kép: police.hu | 2013. október 31.

S. László és M. Ferenc ellen a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Főosztály Rablási Osztálya folytatja le, egyben előterjesztést tettek az előzetes letartóztatásuk indítványozására.

A sorozat rablók elfogásáról készült videó

Scroll to top