Olasz maffia – magyar kapcsolat

Vajon hányan kapják fel idegesen a fejüket arra a hírre, mely szerint ismét terítéken az olasz maffia 21 milliója, ami Magyarországon átfolyatva lett tisztára mosva?

Nápoly térkép

Roberto Saviano, a camorrával foglalkozó olasz író hozta nyilvánosságra, hogy Antonio Iovine elkezdett beszélni.
A ma ötven Ă©ves Iovine – Saviano megfogalmazása szerint – a nápolyi szervezett bűnözĂ©s egykori „pĂ©nzĂĽgyminisztere” volt, aki a camorra összes titkát ismeri. 2011-tĹ‘l több mint huszonegy Ă©ves börtönbĂĽntetĂ©sĂ©t tölti magánzárkában. Iovine elhatározása, hogy egyĂĽttműködik a hatĂłságokkal Ă©s feltárja a camorra világát, a Casalesi-klán vezette bűnszervezet vĂ©gĂ©t jelenti – Ă­rta Saviano. Az Ă­rĂł hangsĂşlyozta, Iovine felfedheti, hol rejlik a camorra vagyona.

A Camorra maffia-típusú bűnöző szervezet, titkos társaság, Campania területén és Nápoly városában Olaszországban. (Wikipédia: Camorra)

Az ‘O Ninno (GyerekarcĂş) maffianĂ©ven ismert Iovine keze alatt indult el a camorra ĂĽzleti tevĂ©kenysĂ©ge: a kábĂ­tĂłszer-kereskedelembĹ‘l, zsarolásbĂłl Ă©s uzsorábĂłl, valamint a csalással szerzett közbeszerzĂ©sekbĹ‘l nyert eurĂł milliĂłkat Iovine az Ă©pĂ­tĹ‘- Ă©s vendĂ©glátĂłiparba fektette, Ă©s import-exportba.

Az elsĹ‘ lĂ©pĂ©s az volt, hogy a camorra megszerezte a rĂłmai politikai Ă©s gazdasági elit által látogatott Gilda nevű diszkĂłt, majd ezen keresztĂĽl behatolt az olasz fĹ‘város Ă©pĂ­tĹ‘iparába, szĂłrakoztatĂłpiacára Ă©s a politikába. A következĹ‘ állomás a Lazio rĂłmai labdarĂşgĂłcsapat megszerzĂ©se lett volna. Ehhez Saviano informáciĂłi szerint a camorra azt a 21 milliĂł „tisztára mosott” eurĂłt (több mint hat milliárd forintot) használta volna fel, amely MagyarországrĂłl juttatott vissza Olaszországba.

Arról az összegről van szó, amelynek útját az olasz hatóságok 2008-ban követték Nápolyból Svájcba, majd innen Magyarországra. A camorra milliói a Casalesi-klánhoz közel álló Giorgio Chinaglia, a Lazio volt játékosa nevén érkeztek vissza Magyarországról Olaszországba. A 2008-ban pénzmosásért letartóztatott és 2012-ben elhunyt Chinaglia 700 ezer eurót kapott volna a camorrától a tranzakcióban való részvételért. A Lazio csapatának megvásárlása végül a hatóságok fellépése miatt kudarcot vallott.

EgyĂĽttműködik az olasz igazságszolgáltatással Antonio Iovine, a camorra nápolyi bűnszervezet egykori pĂ©nztárnoka, aki Magyarországon átfolyatott 21 milliĂł eurĂłt – Ă­rta Roberto Saviano a La Repubblica csĂĽtörtöki számában. Egy-kĂ©t embernek most fĹ‘het a feje…

Forrás: MTI 2014. május 22.

Scroll to top