Kállay-Saunders András, a Dal 2014 verseny győztese elutazott Dániába, az idei Eurovíziós Dalfesztiválra. Megérkezése után nem sokkal már koncertet ad Koppenhágában, másnap pedig kezdődnek a színpadi próbák. Vajon a maci is vele utazott:) ?
Budapest, 2014. április 28. Kállay-Saunders András a Liszt Ferenc-repülőtéren tartott sajtótájékoztatóján 2014. április 28-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
A kitűnő énekesnek nem célja, hogy az Eurovíziós Dalfesztivál eddigi történetének legsikeresebb magyar résztvevője legyen, de magából a lehető legtöbbet akarja kihozni, sorsa a nézők kezében van. A Running című számmal Magyarországot képviselő énekes május 6-án az első elődöntőben lép színpadra, a döntőt négy nappal később rendezik.
„Nincsenek olyan céljaim, hogy túlszárnyaljam az eddigi legjobb magyar eurovíziós szereplést. Azzal megyek ki, hogy a lehető legtöbbet kihozzam magamból a versenyen. Hogy ez mire, hányadik helyre lesz elég, az a nézők kezében van” – fogalmazott az énekes az MTI-nek. Az eddigi magyar csúcs Bayer Friderika negyedik helye volt éppen húsz évvel ezelőtt Dublinban.
Forrás: MTI
