Beyoncé, Coldplay, Pearl Jam és EdSheeran – a világméretű szegénység és éhínség leküzdésére szervezett koncerten!
Global Citizen Festival koncert a Petőfi TV-n
Idén szeptember 26-án, mintegy hatvanezer ember előtt került megrendezésre a Global Citizen Festival a New York-i Central Parkban, amely az ENSZ fenntartható fejlődésről szóló konferenciáját kísérte. Az ENSZ konferencián hosszú távú irányelveket fogalmaztak meg a világméretű szegénység és éhínség leküzdésére, valamint a klímaváltozás és a fenntartható infrastruktúra egyre égetőbb kérdéseivel foglalkoztak a résztvevő országok képviselői.
A Global Citizen Fesztiválon óriási showt adott elő Beyoncé, illetve fellépett EdSheeran, a Pearl Jam és a Coldplay is. A koncert részleteit az Oscar-jelölt rendező és forgatókönyvíró Richard Curtis által válogatott olyan kisfilmek kísérték, amelyek civilizációnk közös felelősségét hangsúlyozzák a Földünket érintő legfontosabb kérdésekben.
2012 óta rendezik meg a Global Citizen Festivalt, amelynek célja, hogy 2030-ra véget vessenek a rendkívüli szegénységnek, ezért különböző jótékonysági aktivitásokat szerveznek, és igyekeznek felhívni az emberek figyelmét a segítségnyújtás lehetőségeire.
A koncertet felvételről, 2015. október 3-án a Petőfi TV sugározza 22:35 órától.


